JO WhatsApp Contact Button

مقالات

درخت سیب|مرکز تحقیقاتی ایرانهال

درخت سیب

درخت سیب اجداد وحشی سیب در نواحی آسیای مرکزی بوجود آمدهاند، جایی که از دیر باز تمدن های قدیمی مستقر در آن نواحی، انواع اولیه و وحشی درخت سیب را مورد استفاده قرار داده اند. به این لحاظ تصور بر این است که مرکز پیدایش سیب.(Malus xdomestica Borkh)   آسیای مرکزی می باشد. این گونه از اولین درختان میوه اهلی شده توسط انسان بوده و سابقه کشت و کار آن به دوران ماقبل تاریخ باز می گردد. عبور جاده ابریشم از یکسو به سمت چین و از طرفی به سمت خاورمیانه و اروپا طی قرن های متوالی سبب گسترش هرچه بیشتر این گونه به سمت شرق و غرب شده است. در حال حاضر نیز صدها رقم محلی و بومی سیب در جای جای کشور یافت می شود که حکایت از نقش ایران در پیدایش  انواع برتر سیب طی قرون گذشته دارد. متعاقب آن ارقام و گونه های مختلف سمت آسیا به اروپا گسترش و ضمن شروع عصر جدیدی در فرآیند گزینش و اصلاح درخت سیب،درخت سبب معرفی شمار قابل توجهی از ارقام اولیه و جدید طی دو قرن بر اساس اطلاعات سازمان خوار بار و کشاورزی (FAO) در سال ۲۰۰۸، سه کشور چین (5/27میلیون تن)، آمریکا (2/4 میلیون تن) و ایران (6/2میلیون تن) کشورهای اصلی تولید کننده درخت سیب در جهان بوده اند و سپس کشورهای ترکیه، روسیه، ایتالیا، هند، فرانسه، شیلی و آرژانتین رتبه های چهارم تا دهم را به خود اختصاص دادهاند. بر اساس آمار نامه وزارت جهاد کشاورزی در سال ۱۳۸۷، بیشترین سطح زیر کشت درخت سیب به ترتیب در استانهای آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، فارسی، اصفهان، خراسان رضوی و زنجان وجود دارد. همچنین بر اساس این گزارش متوسط عملکرد باغ های درخت سیب در کشور کمی بیش از 5/15تن در هکتار بوده است.

بر اساس استاندارد وزارت کشاورزی ایالات متحده آمریکا، یک عدد سیب واجد پوست به وزن متوسط ۱۸۲ گرم به طور متوسط دارای ۲۵ گرم کربوهیدرات، ۴ گرم فیبر و ۱۹ گرم قند است، که برآورد کننده ۸٪ نیاز روزانه به کربوهیدرات و ۱۸% نیاز روزانه به فیبر در یک انسان با ۲۰۰۰ کالری روزانه انرژی است. همچنین این مقدار سیب ۲٪ نیاز به ویتامین آ، ۱۴٪ ویتامین ث، ۲٪ کلسیم و ۲ %آهن مورد نیاز چنین شخصی را برآورده می کند.

لطفا جهت آگاهی از هرس درخت سیب،آبیاری درخت سیب،کاشت درخت سیب،شناسایی آفات و بیماریهای سیب،احداث باغات سیب،احداث تجاری باغات سیب،کوددهی درخت سیب،شرایط فروش انواع نهال سیب،شرایط خرید ارقام نهال سیب،فروش محصول باغات سیب،شرایط پیش فروش محصول باغات سیب،شرایط آب و هوائی و نیاز سرمایی درخت سیب،شرایط خاک مناسب کاشت درخت سیب،انتخاب پایه مناسب برای باغ سیب،شرایط و تولید نهال سیب،نهالستان سیب،فاصله کاشت درختان سیب،تغذیه باغات سیب،فروش نهال سیب،خرید نهال سیب،قیمت نهال سیب،نهال سیب،نهال سیب پایه مالینگ،خرید نهال سیب پایه مالینگ،فروش نهال سیب پایه مالینگ،قیمت نهال سیب پایه مالینگ،نهال سیب پایه کوتاه،خرید نهال سیب پایه کوتاه،فروش نهال سیب پایه کوتاه،قیمت نهال سیب پایه کوتاه،آدرس نهالستان سیب

با شماره 09120460327 مهندس مدنی-09120460354 مهندس سوهانی تماس حاصل بفرمایید.

www.iranahal.com

این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید